Křepelčí vajíčk

Proč křepelčí vejce

Přestože je křepelčí vejce asi 5 x menší než slepičí vejce, obsahuje 2,5 násobně víc vitamínu A, 2,8 násobně více vitamínu B1 a 2,2 násobně více vitamínu B2. Křepelčí vejce jsou složena z 33 % žloutku, 59 % bílku a 8 % skořápky. Tloušťka skořápky je udávaná průměrně 0,2 mm. 

Více stopových prvků

I když je křepelčí vejce 5x menší než slepičí obsahuje 5x více fosforu, draslíku a železa. Fosfor přispívá k duševnímu vývoji, proto už dlouhou dobu v Japonsku dostává každý žák povinně k obědu dvě křepelčí vejce. Tento dietetický produkt obsahuje také hodně mědi, kobaltu, niacinu a esenciálních aminokyselin. Tyrozin je například zodpovědný za zdravou barvu kůže, proto jsou křepelčí vejce používány v kosmetickém průmyslu. Vzhledem k vysokému obsahu lecitinu konzumace syrových vajec snižuje hladinu cholesterolu. Kromě toho bylo zjištěno, že fosfor v křepelčím vejci velmi povzbuzuje potenci. Podle Bulharského vědce je lepší než viagra.

Má léčivé schopnosti

Křepelčí vejce má antibakteriální a imunomodulační vlastnosti, takže pokud trpíte častým nachlazením, mělo by se stát vaším pravidlem, každé ráno ke snídani křepelčí vejce. Jejich používání se doporučuje lidem, kteří trpí anemií, silnými bolestmi hlavy, astmatem, zánětem žaludeční sliznice. Dále pravidelná spotřeba normalizuje krevní tlak a zlepšuje trávení. Křepelčí vejce jsou hlavně doporučovány dětem, lidem s oslabenou imunitou a těhotným ženám.

Obsah jednoho vajíčka je 65 J a 15,8 kalorií. Křepelčí vajíčka jsou přirozeným zdrojem Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin, které příznivě ovlivňují kardiovaskulární systém.

Některé léčebné ústavy v Japonsku, Rusku a v Americe používají syrové vajíčka na léčení ve formě kúr, a to následovně:

60 vaječná – na zlepšení krevního obrazu, snížení cholesterolu a zesílení organismu.

120 vaječná – proti vysokému krevnímu tlaku, na problémy s trávením, na žaludeční vředy, pomáhá při vysokém fyzickém zatížení, zvyšuje koncentraci.

240 vaječná – při nemocech jater, tuberkulóze, cukrovce, astmatu, impotence, migrénu, nemoci ledvin, mozkových onemocněních, kardiovaskulárních problémech, alergiích, pomáhá v zotavení po infarktech, kladně působí při stresu, při tvorbě svalové hmoty, omlazuje organismus a pokožku, odstraňuje vrásky, pomáhá při zotavení po těžkých chorobách a operacích.

1080vaječná – pomáhá v léčbě nádorových onemocnění, zejména při mozkovém a konečníkovém. můžete začít psát. 

Jak na alegrie i AIDS – (níže uvedené informace jsou přeložené ze zahraničního serveru)

A dokonce je i léčí: křepelčí vejce, samozřejmě v syrovém stavu, se používají v řadě míst světa (včetně například již zmíněného Japonska) k prevenci a léčbě řady onemocnění. Včetně alergií a astmatu. Pokud je jíme, také si navíc díky výše uvedeným – a mnoha dalším – látkám zvyšujeme imunitu, podporujeme regeneraci organismu a omlazování. Doporučují se tedy jak jako prevence chřipky, tak například těhotným ženám a osobám s vysokou zátěží či pacientům po operaci. Někteří ; s nimi léčí dokonce i AIDS!

Konzumací křepelčích vajec v podobě různých kúr (od šedesáti do zhruba tisícevajec – obvykle každý den tři až šest vajec) se léčí či pomáhají léčit nemoci kardiovaskulárního systému, cukrovka, vysoký krevní tlak, jaterní potíže, záněty žaludeční sliznice

Konzumovat lze i i skořápku, která obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a stopových prvků – proto lékaři radí přidávat ji do jídel.

Minimální riziko salmonelózy

To je způsobeno tím, že má velmi silnou podskořápkovou blanku s minimálními dýchacími otvory, což brání průniku bakterie. Ale to nejdůležitější je, že díky vysoké tělesné teplotě (+42°C), je křepelka odolná vůči infekcím. To umožňuje udržovat chovy bez nutnosti očkování a léčení a tím ukládání léčiv v organismu ptáků a následně i vejcích.

Nezpůsobuje alergie

Na rozdíl od slepičích , křepelčí vejce nezpůsobují alergie ani u dětí ani u dospělých. Naopak je v nich přítomen protein ovomukoid schopný inhibovat alergické reakce – tak na základě křepelčích vajec se produkuje lék – ovomukoidový extrakt – používaný v léčbě alergie.

Chutnají více než slepičí 

Křepelčí vejce patří mezi nejchutnější drůbeží vejce. Jí se smažené, vařené, syrové, pečené, nakládané. Používají se na omelety, majonézu , saláty, zdobení pokrmů. Díky „nestandardní“, velikost a neobvyklé pestrému zbarvení je děti jedí spíše než slepičí. Vajíčka se upravují podle běžných receptur jako vejce slepičí. Doba varu je 80 vteřin. Syrová vajíčka rozbíjejte seknutím nožem, ale jde to i nehty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *